43" Blaupunkt 43UGB5500S
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 43 " (109.22 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10+
Operating system
Operating system Google TV
Interface Language Czech, English
Model year
Model year 2025
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, YouTube, Amazon Prime Video
Czech apps Oneplay, Prima+, Vodafone TV
Slovak apps O2 TV, Voyo
Voice assistant compatibility Google Assistant
TV functions
Multimedia features Playback from USB
SMART functions Voice control
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth
Audio-video connectors HDMI 2.1
Total number of HDMI ports 3 ×
Number of HDMI 2.1 ports 3 ×
Audio connectors Headphone output (AUX)
Data and system connectors LAN (RJ-45), USB
Total number of USB ports 2 ×
Dimensions and weight
TV width 96.9 cm
TV height 60.7 cm
TV depth 22.6 cm
TV weight 6.3 kg
Height without stand 55.5 cm
Depth without stand 8.6 cm
VESA mounting 200×200
Audio
Speaker performance 16 W
Built-in audio Soundbar
Package contents
Control in package smart
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 54 kWh/1000h
Standby consumption 0.5 W
Typical power consumption 53 W
Code:  TVblau010b3
Warranty: 24 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Union distribution s.r.o. Na strži 1702/65, Praha 4 – Nusle, 140 00 [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 43" Blaupunkt 43UGB5500S
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 43" Blaupunkt 43UGB5500S
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 43" Blaupunkt 43UGB5500S
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 43" Blaupunkt 43UGB5500S