43" Blaupunkt 43QBG6000S
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 43 " (109.22 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Technology QLED
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, Dolby Vision
Operating system
Operating system Google TV
Interface Language Czech, Slovak, German, English
Model year
Model year 2025
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, YouTube, Amazon Prime Video
Czech apps Oneplay, Prima+, Vodafone TV
Slovak apps O2 TV, Voyo
TV functions
Multimedia features Playback from USB
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth
Audio-video connectors HDMI 2.1
Total number of HDMI ports 3 ×
Number of HDMI 2.1 ports 3 ×
Audio connectors Headphone output (AUX)
Data and system connectors LAN (RJ-45), USB, CI+
Total number of USB ports 2 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 95.6 cm
TV height 58.8 cm
TV depth 22.3 cm
TV weight 6.3 kg
Height without stand 55.6 cm
Depth without stand 8.6 cm
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 20 W
Audio formats Dolby Atmos, Dolby Digital Plus (E-AC-3)
Package contents
Control in package smart
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 54 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Code:  TVblau015c
Warranty: 24 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Union distribution s.r.o. Na strži 1702/65, Praha 4 – Nusle, 140 00 [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 43" Blaupunkt 43QBG6000S
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 43" Blaupunkt 43QBG6000S
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 43" Blaupunkt 43QBG6000S
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 43" Blaupunkt 43QBG6000S