32" Sencor SLE 32S702TCS
Show alternatives
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Energy specifications
Energy consumption in SDR mode 31 kWh/1000h
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 65 W
Typical power consumption 60 W
Screen size and resolution
Maximum resolution HD Ready
Display resolution 1366 × 768 px
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Operating system
Operating system Vidaa
Model year
Model year 2023
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, YouTube, Amazon Prime Video
Czech apps Telly
Slovak apps Voyo
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Skylink Fast Scan, Hotel Mode
SMART functions HbbTV
Gaming features GAME MODE
Connectivity
Wireless connection WiFi, Miracast
Total number of HDMI ports 3 ×
Charging options AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 42.8 cm
Depth without stand 8.4 cm
VESA mounting 200×100
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 16 W
Audio formats Dolby Digital Plus (E-AC-3)
Package contents
Control in package Classic
Code:  WS532f4d9e
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
FAST ČR, a.s., U Sanitasu 1621, 251 01 Říčany, Czech Republic, [email protected]
Sencor was founded in 1969 in Japan. The name "Sencor" means "a thousand hearts" in Japanese. The company currently distributes its products in more than 25 countries, with extremely diverse offerings in consumer electronics, tablets and phones, office equipment, electronics, cars, and products for the home and kitchen. Sencor is known for dependable quality and attractive design at a reasonable price.
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 32" Sencor SLE 32S702TCS
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 32" Sencor SLE 32S702TCS
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 32" Sencor SLE 32S702TCS
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 32" Sencor SLE 32S702TCS