27" ASUS VA27ECPSN Docking Monitor
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Warranty
Extended warranty Extended Warranty
Power outlet type
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type Full HD
Resolution 1920 × 1080
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type IPS
Refresh rate 75 Hz
Response time 5 ms
Maximum brightness 300 cd/m2
Native contrast 1000:1
Surface display Matte
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, USB-C, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.2, HDMI 1.4
Data interface RJ-45 (LAN)
Audio interface headphone input
HDMI 1 ×
DisplayPort 1 ×
USB-C 1 ×
USB 3 ×
Features and functions
Features Adjustable height, Pivot
Functions Blue light filter, Flicker-free, Power Delivery
Equipment Speakers
Maximum Power Delivery performance 65 W
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 61.24 cm
Height 36.7 cm
Depth 4.72 cm
Weight 6.48 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI, DisplayPort, USB-A
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 20 kWh/1000h
Code:  WA043v25
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
ASUS COMPUTER GmbH, Harkortstrasse 21-23, 40880 Ratingen, Germany, Europe, [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" ASUS VA27ECPSN Docking Monitor
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 27" ASUS VA27ECPSN Docking Monitor
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 27" ASUS VA27ECPSN Docking-Monitor
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" ASUS VA27ECPSN Docking-Monitor