24" LG UltraGear 24GS50F-B
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 24 " (60.96 cm)
Resolution Type Full HD
Resolution 1920 × 1080
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type VA
Refresh rate 180 Hz
Response time 1 ms
Maximum brightness 250 cd/m2
Native contrast 3000:1
Surface display Anti-Glare
Technology FreeSync, Adaptive-Sync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 2.0
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
Colour gamut
sRGB 99 %
Features and functions
Features Tilting
Functions Flicker-free, Eyesafe
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 53.95 cm
Height 41.42 cm
Depth 19.56 cm
Weight 3.55 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 16 kWh/1000h
Standby consumption 0.5 W
Code:  WK060a1b94f
Warranty: 24 months
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 24" LG UltraGear 24GS50F-B
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 24" LG UltraGear 24GS50F-B
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 24" LG UltraGear 24GS50F-B
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 24" LG UltraGear 24GS50F-B